sobota, 3 czerwca 2017

od dawna nosiłam się z zamiarem uszycia nowych poszewek na poduszki do naszego 'salonu' :) i choć marzyło mi się jedna z dwóch opcji: czarny + biały lub mocny kolor, to w rezultacie zdecydowałam się na bezpieczne szarości wpadające w odcienie niebieskiego :)

kupiłam dwie męskie koszule. oczywiście, że w ciucholu i to w dzień: 1 zł/szt. ;) wybierałam możliwie największe, bawełniane i z możliwie grubego materiału. czemu koszule? po pierwsze fajne i tanie materiały ;) po drugie nie trzeba dodatkowo wszywać zamków, przyszywać guzików i kombinować. 


niestety większość męskich koszul ma kieszonkę na piersi. w przypadku tej ciemniejszej udało mi się zmieścić pod kieszonką. niestety w jaśniejszej się nie zmieściłam, więc guziki są lekko z boku ;)


po włożeniu poduszki okazało się, że poszewka, którą wzięłam za wzór była nieco większa i pewnie bym się w obu przypadkach zmieściła pod tą nieszczęsną kieszonką, ale nieco luźniejsze poszewki wyglądają chyba nawet lepiej niż zbyt dopasowane ;)

no i w ten sposób mam nowe poszewki na poduszki, poszewki z męskich koszul. ale to nie jest moje ostatnie słowo w tym temacie ;) będą kolejne. haha! ;)

dziękuję za wszystkie komentarze - jak do tej pory bardzo miłe :) pozdrawiam serdecznie, PA!

9 komentarzy:

 1. Genialny pomysł. Wyglądają bardzo oryginalnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna przeróbka. Ciekawie one wyglądają, muszę zapamiętać...to diy. Może kiedyś jak będę w lumpku, kupię jakieś fajne koszule.

  OdpowiedzUsuń
 3. polecam patent ;) szybko, bez zamków i można w sumie dowolnie komponować elementy ;) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy pomysł, na to bym nie wpadła hihi :D

  OdpowiedzUsuń
 5. dziękuję, ale przyznam się, że pomysł nie jest mój :) widziałam u kilku blogerek poduszki z wykorzystaniem przynajmniej przodu koszuli :) ale fakt - pomysł fajny :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo pomysłowe przytulacze :-)

  OdpowiedzUsuń

witaj na moim blogu! dziękuję za odwiedziny :) będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :) pozdrawiam

Najczęściej odwiedzane