sobota, 31 grudnia 2016

jeśli ktoś śledzi szafę na facebook-u to wie, że wspominałam o MOICH dekoracjach świątecznego stołu. zawsze bowiem obiecywałam sobie, że zrobię coś BARDZO 'świątecznego' na stół. i na obietnicach się kończyło, bo na miejscu się okazywało, że nie ma za bardzo z czego zrobić te dekoracje i w rezultacie mieliśmy stary świecznik, kilka gałązek tui i kolorowe serwetki wetknięte pod sztućce. tak więc w tym roku przygotowałam się wcześniej. obręcze na serwetki przygotowałam już w domu, a ze sobą zabrałam walizeczkę z niezbędnikiem Małej Dekoratorki ;)

obręcze zrobiłam z filcu i sztucznych kwiatów gwiazdy betlejemskiej. chciałam dodać naszym Świętom trochę złota i brokatowego błysku. dlatego zdecydowałam się na jasne kwiaty ze złotą nitką i brokatem. oczywiście w trakcie procesu tworzenia i użytkowania wszystko się świeciło od brokatu ;) ale kto by się tym przejmował?!
dla zainteresowanych instrukcja: z filcu wycięłam paski. na obu końcach zrobiła dziurkaczem kaletniczym dziurki. dla ułatwienia końce skleiłam klejem na gorąco. potem rozłożyłam nieco kwiat - zdjęłam ten zielony plastik od dołu. kwiat wetknęłam w dziurkę i od środka podkleiłam tę zieloną szypułkę oczywiście przy pomocy kleju na gorąco. mam nadzieję, że instrukcja jest chociaż w połowie zrozumiała ;)

jak święta, to również świece i świeczniki. oczywiście wykorzystałam modne, znane i lubiane, bo praktyczne i ogólnodostępne SŁOIKI! :) ozdobiłam je sztuczną choinką, czerwonymi kuleczkami i gwiazdkami z białej gliny, o których pisałam między innymi TU.
skromne, proste, ale przyniosły pożądany efekt: Rodzinie się podobało! całości dopełnił czerwony obrus, który całkiem przypadkiem (taki tam rodzinny epizodzik ;)) pojawił się na naszym stole.

a dziś już po Świętach zostało tylko wspomnienie. Sylwester, Nowy Rok... coś postanawiacie? ;)

na koniec chciałam wszystkim Gościom żyrafowego bloga podziękować za to, że jesteście, że zaglądacie. zapraszam Was do kolejnych odwiedzin! zachęcam do komentowania ;) i życzę Wam i sobie wszystkiego cudownego, miłego w Nowym Roku. dużo kreatywnych pomysłów, pomyślnej realizacji wszystkich planów i marzeń! jednym słowem: NAJLEPSZEGO! Żyrafa Magda

4 komentarze:

witaj na moim blogu! dziękuję za odwiedziny :) będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :) pozdrawiam

Najczęściej odwiedzane